Požární sport

Družstvo mladých hasičů

V roce 2012 se náš sbor rozhodl pro větší zájem z řad  mládeže o požární sport obnovit po mnoha letech soutěžní družstvo mladých hasičů. Nově složené družstvo se poprvé představilo na veřejnosti na Dětském dnu ve Štěpánovicích.  První soutěže se družstvo zúčastnilo 16.9.2012 v Dolních Loučkách. Vedoucími mládeže se stávají Karel " Cyril " Kessner a Vojtěch Vejpustek. Časem dochází samozřejmě k obměnám ve složení členů, družstva a rozšiřuje se i o nové, další člen. Členů postupně přibývá, takže můžeme seskládat i více týmů. Obměna se týká i vedoucích. V současné době jsou vedoucími kolektivu Vejpustek Vojtěch, Polák Vladislav st., Poláková Veronika a Monika Mynářová.   Od roku 2013 dodnes se družstva mladých hasičů pravidelně zúčastňují různých soutěží, jako např. soutěží ve vázání uzlů, Regional Cupu, OBV Cupu, soutěží ve štafetě 4x60m, soutěží v hasičské všestrannosti a dalších různých soutěží v požárním útoku.

Družstvo mužů

V roce 2019 se po dlouhé době dává dohromady družstvo mužů. V dnešní době disponuje toto družstvo novými dresy a helmami.

Od roku 2019 se zúčastňuje různých závodů v požárním útoku nejen v blízkém okolí.

Družstvo žen

Družstvo žen bylo založeno v roce 2022. Jedná se o historicky vůbec první družstvo žen od založení našeho sboru v roce 1899. Družstvo žen je vybaveno novými dresy a helmami. Hned v roce svého vzniku na soutěži v požárním sportu (okrskové cvičení ve Štěpánovicích) vyhrávají první místo.

V tomto družstvu pochází průběžně k obměnám v sestavě. V případě nedostatku potřebného počtu závodnic je družstvo žen doplněno závodnicemi z řad dětí - juniorů.

Tyto stránky si kladou za cíl informovat o činnosti a výsledcích soutěžního družstva mladých hasičů širší veřejnost.

Výsledky a informace ze soutěží

Najdete je v podstránce u Požárního sportu. Najdete tam i fotky z hasičských závodů.