Ruční čtyřkolová koněspřežná stříkačka

Ruční čtyřkolová koněspřežná stříkačka byla zakoupena roku 1899 od Brněnské firmy Adolf Hiller vdova a syn za cenu 950 rakouských zlatých.

V roce 2000 proběhla celková rekonstrukce stroje a v roce 2010 proběhla rekonstrukce savic a v současné době je koňka ve výborné kondici. S touto stříkačkou navštěvujeme různá hasičská setkání, kde ji předvádíme s koňmi i bez nich, v replikách starých uniforem a v dobových přilbách.

Ruční stříkačka " Berlovka"

Tato ruční stříkačka lidově řečená " berlovka" byla zakoupena od firmy Jos. Vystrčil a syn za cenu 39 K i s obalem za 40,60 K v roce 1907. I tato stříkačka je ve velmi dobré kondici a je také hojně presentována na různých slavnostech spolu s koňkou.

Přenosná motorová stříkačka PS 8

Tato přenosná motorová stříkačka byla pořízena v roce 1952 má dvoudobý, dvouválcový, řadový motor chlazený vodou přímo z čerpadla. Tento motor má obsah válců 1,142 cm3, o otáčkách 3 000 ot/min a výkonu 31 koní. Vývěva je upevněna na hlavě válců. V činnost je uváděna pákou rozdělovacího kohoutu. Nejvyšší dosažitelný podtlak plynové vývěvy je 8 m vodního sloupce. Čerpadlo nese typové označení H 800. Je dvoustupňové, vysokotlaké. Jeho oběžná kola jsou naklínována na silném hřídeli a stažena maticí. Hřídel je uložena na sací straně v bronzovém ložisku a druhý konec přírubou připojený na setrvačník.

Pojízdná přenosná motorová stříkačka PS-12R

Tato motorová stříkačka byla vyrobena v 7. 7.1981 v Bratislavském automobilovém závodě BAZ, závod Skalica a má výrobní číslo7275, zakoupena sborem v témže roce.

Motorová stříkačka PS-12R je samostatný čerpací agregát, který je uložený v rámu se sklopnými držáky na přenášení. Čtyři hasiči ji lehce odnesou ke zdroji vody, který je vozidlem nedostupný, alespoň to tvrdí výrobce ve svém návodu na obsluhu. Motor Škoda 981 je to zážehový, karburátorový, čtyřdobý, vodou nepřímo chlazený motor s rozvodem OHC. Díky nepřímému chlazení umožňuje čerpání znečištěné vody při povodních a záplavách. Čerpadlo je odstředivé, jednostupňové. Těleso čerpadla je namontováno na kryt setrvačníku a tak s motorem tvoří jeden celek. Náhon je přímý. Na nejvyšším místě spirály čerpadla je rozdělovač se dvěma kulovými kohouty se spojkami 75. Proti zpětnému tlaku do savic je v tělese kohoutu zpětná klapka. Dále je zde plynová vývěva, která slouží na zaplavení čerpadla při čerpání vody z volného zdroje. Palivová nádrž je na 23l a vystačí na 2 hodiny provozu. Pohotovostní hmotnost je 189,5 kg. Motor má 4 válce o obsahu 1221 cm3, kompresní poměr 7,5, trvalý výkon 25,7 kW, při 3500 ot/min . Spotřeba paliva při jmenovitém výkonu je 11,5 l/hod.

Čerpadlo: jmenovitý výkon 1200 l/min při dopravní výšce 0,8 Mpa a sací výšce 0,015 Mpa jmenovité otáčky 3500 ot/min.

Přenosná motorová stříkačka PS12/1,8

Soutěžní stroj - použití pro požární sport
Plně funkční vývěva
Rok pořízení: 2014 od firmy Bábík, spol. s.r.o., požární služby
Pořízeno z 50% z vlastních zdrojů, 50% hradila Obec Štěpánovice.
Motor: Škoda TAZ 1500
Čerpadlo: 1800 l/min

Dopravní automobil Avia DA12.A31

Tento dopravní automobil byl vyroben v roce 1978 firmou AVIA a nástavbou z firmy Karosa Vysoké Mýto. Náš sbor zakoupil tento automobil v říjnu roku 2010 od SDH Rokytnice nad Rokytnou. Hned po zakoupení jsme provedli generální opravu nástavby, aby bylo možno vozidlo doplnit modernějším technickým vybavením a celé vozidlo bylo přelakováno.

Dopravní automobil DA12-31A na šasi AVIA s budkou řidiče typu A 31K je tvořen samostatnou účelovou nástavbou- skříňovou karoserií, kde je v přední části kabina pro 7 osob. Účelová karoserie je vybavena vozidlovou radiostanicí, výstražným a rozhlasovým zařízením, ovládaným z kabiny řidiče z místa spolujezdce. Vzadu za kabinou osádky je karoserie upravena pro požární zařízení a příslušenství včetně přenosné stříkačky PS-12R.

Rozměry vozidla

délka5 610 mm
šířka2 230 mm
výška v zatíženém stavu2 675 mm
pohotovostní hmotnost4 490 kg
užitečný náklad (včetně osob)830 kg
skutečná celková hmotnost5 320 kg
maximální rychlost85,5 km/h
trvalá rychlost51 km/h
spotřeba paliva13,8 l/100km

Do automobilu byla přesunuta naše stříkačka PS-12R , dále pak je na střeše vozidla výsuvný žebřík délky 5,1 m a ve vozidle je běžné hasící vybavení, dále motorová pila, elektrocentrála, plovoucí čerpadlo, ruční vysílačky, práškové hasící přístroje......

Přenosné plovoucí čerpadlo PH-1200-GSV

Přenosné plovoucí čerpadlo PH-1200-GSV bylo vyrobeno firmou Pavliš a Hartmann se sídlem v Telčicích v roce 2009 a v tomto roce bylo také zakoupeno. Zařízení je použitelné k doplňování cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů. Dále pak slouží k odčerpání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor.Čerpadlo se skládá z plováku, motoru značky Honda GSV 190 o výkonu 3,8 kW. Obsah válce je 187 cm3 , maximální otáčky 3200 ot/min a spotřeba 1,3 l/hod. Čerpadlo je schopné dát 1380 l/min do výšky 20 m.

Generátor elektrického proudu HERON EGM 30 AVR

Elektrocentrála značky HERON byla vyrobená a koupená v roce 2010. Tento generátor je schopen dodávat elektrickou enregii o napětí 230 V a 12 V, o výkonu 2,8 VA . Generátor je poháněn zážehový, čtyřtaktní motorem. Tento motor je jednoválec s OHV rozvodem o obsahu 208 ccm. Maximální výkon 4800W a 4000 ot/min. Spotřeba cca 0,5 l/kWh při 75% zatížení.

Bíbo

Kalové čerpadlo
Pořízeno z vlastních zdrojů.
Typ: 80-KDFU
Napětí: 400 V
Jmenovitý výkon: 3 kW
Otáčky: 2800/min
Výtlačné hrdlo: B75 (DIN 75 mm)
Hloubka ponoru: 10 m (max)
Výtlak: 26 m
Průtok: 720 l/min

Malá kalovka

Kalové čerpadlo
Pořízeno z vlastních zdrojů.
Napětí: 230 V
Výtlak: 7,5 m
Průtok: 300 l/min

Motorová pila

Motorová pila byla vyrobena a zakoupena v roce 2010. Tato pila má lištu 33 cm a motor o obsahu 50,1 cm3. Otáčky motoru jsou 9600 ot/min a výkon 2,7 kW. Pila váží 5 kg.